Learning Center

Winter 2020 Open Hours Schedule

  SUNDAY     MONDAY
7 - 9 PM LEAD: Gracie Phillips GEN, ENG, COM   7 - 9 PM LEAD: Allison Reardon CHEM, BIO, INTRO LATIN
Rachael Barnhorst GEN, ECON, BSP, COM   Rachael Barnhorst GEN, ECON, BSP, COM
Amy Hackbarth GEN, ENG, SOC, ENV SCI, HIS   Chelsie Bruther GEN, ENG
Caroline Millard OCHEM, CHEM   Waverly Carmichael GEN, ENG, PHI, CLA, LAT, GREEK
Rachel Pelfrey GEN   Sarah Graves POL SCI, GEN, SPA
Aaron Petersen CHEM, MAT   Celeste Hackmann MAT, CS
Ashley Swearingen KIP, BIO, CHEM   Andrew Littlefield CHEM, BIO, SPA
Sarah Todd GEN, KIP, SOC   Holden Schaefer GEO, GEN
Zach Yetter GEN, SPA, COM   Josh Smith GEN, THEO, SPA
      Samuel Stryker BIO, CHEM, GEN, LAT
             
9 - 11 PM LEAD: Gracie Phillips GEN, ENG, COM   9 - 11 PM LEAD: Justin Pope BIO, CHEM, CALC, OCHEM, STATS
Cassie Froedge GEN, BIO, CHEM, CALC 1   Pablo Gallart Polo SPA
Mia Katzenberger GEN, ENG, COM   Amy Hackbarth GEN, ENG, SOC, ENV SCI, HIS
Rosemary Kent GEN, ENG, THEO, STATS, FRE   Celeste Hackmann MAT, CS
Noah King ECON   Greta Karwath BIO, CHEM, Gen
Andrew Littlefield CHEM, BIO, SPA   Lizzy Katzenberger GEN, PHIL, ENG, BSP
Steve Loria GEO, ENV SCI   Mia Katzenberger GEN, ENG, COM
Aaron Petersen CHEM, MAT   Noah King ECON
Kendall Smith CHEM, BIO, PHIL   Cory Tranter CHEM, BIO
Sarah Todd GEN, KIP, SOC   Charlotte Verbanic MAT, CALC
  TUESDAY     WEDNESDAY
7 - 9 PM LEAD: Tyler Ralston GEN, ECON, PSYCH, STATS, BSP   7 - 9 PM LEAD: Anya Polito GEN, PHI, PSYCH
Sydney Amick BIO, CHEM, OCHEM   Zoe Burrow CHEM, BIO, BIOCHEM
Chelsie Bruther GEN, ENG   Benjamin Givens MAT, CS
Adriana Conway SPA, SOC   Sarah Graves POL SCI, GEN, SPA
Jordan Gibson CS, PHIL   Addie Harris GEN, ENG, HIS, APA/CHICAGO
Benjamin Givens MAT, CS   Morgan Harrison GEN, ENG, PHIL, POL SCI
Lizzy Katzenberger GEN, PHIL, ENG, BSP   David Jung ECON
Cole Shroyer GEN, BIO, CHEM, SOC   Rachel Pelfrey GEN
Sam Stryker BIO, CHEM, GEN, LATIN   Amber Shidler BIO, GRK HIS, DEMO, GEN
Autumn Webster GEN, BIO, GER   Autumn Webster GEN, BIO, GER
             
9 - 11 PM LEAD: Tyler Ralston GEN, ECON, PSYCH, STATS, BSP   9 - 11 PM LEAD: Anya Polito GEN, PHI, PSYCH
Keith Asplund ECON, CALC   2nd LEAD: Sam Smith BIO, CHEM, OCHEM
Morgan Harrison GEN, ENG, PHIL, POL SCI   Abigail Anderson GEN, EDU, ENG, INTERFAITH
Katie Hartman GEN, COM, ENG   Addie Harris GEN, ENG, HIS, APA/CHICAGO
Caroline Millard OCHEM, CHEM   Cami Jones KIP
Katie Perry BIO, PSYCH   David Jung ECON
Cory Tranter CHEM, BIO   Greta Karwath BIO, CHEM, Gen
Connor Trimborn SOC, GER, PHIL, GENDER, GEN   Rosemary Kent GEN, ENG, THEO, STATS, FRE
Charlotte Verbanic MAT, CALC   Liv Loran GEN, ENG, SOC, SPA, PHIL
Zach Yetter GEN, SPA, COM   Holden Schaefer GEN, GEO
      Charlotte Verbanic MAT, CALC
  THURSDAY
7 - 9 PM LEAD: Allison Reardon CHEM, BIO, INTRO LAT
Keith Asplund ECON, CALC
Waverly Carmichael GEN, ENG, PHIL, CLA, LAT, GRK
Adriana Conway SOC, SPA
Jordan Gibson CS, PHIL
Hannah Ireland GEN, ENG, POL SCI, FRE
Cece Susott GEN, MAT, EDU, PSYCH
Steve Loria GEO, ENV SCI
Amber Shidler BIO, GRK HIS, DEMO, GEN
Cole Shroyer GEN, BIO, CHEM, SOC
Josh Smith GEN, THEO, SPA
     
9 - 11 PM LEAD: Justin Pope BIO, CHEM, CALC, OCHEM, STATS
Abigail Anderson GEN, EDU, ENG, INTERFAITH
Brynn Durecki GEN, CHEM, BIO, SPA, CS
Pablo Gallart Polo SPA
Katie Hartman GEN, COM, ENG
Hannah Ireland GEN, ENG, POL SCI, FRE
Liv Loran GEN, ENG, SOC, SPA, PHIL
Katie Perry BIO, PSYCH
Cece Susott GEN, MAT, EDU, PSYCH
Connor Trimborn SOC, GER, PHIL, GENDER, GEN